Informujemy, iż w dniu 17.08.2023 roku klientka Kancelarii zawarła ugodę z pozwanym szpitalem w przedmiocie wypłaty jej wynagrodzenia za pracę w okresie pandemii (dodatek COVID-owy).
Klientka pracowała jako pielęgniarka w jednym ze szpitali i świadczyła usługi medyczne na rzecz pacjentów chorych na COVID – 19. Pomimo tego, dyrektor szpitala odmówił wypłaty tego dodatku, z uwagi na fakt, iż klientka nie świadczyła pracy w oddziale covidowym, a w oddziale wewnętrznym, co wyklucza ją z możliwości uzyskania dodatku. Jako dodatkowy argument dyrektor szpitala wskazał też, że klientka świadczyła pracę przy jednostkowych przypadkach osób chorych na COVID – 19.
Radca prawny Tomasz Samotyj złożył w imieniu klientki powództwo o wypłatę dodatku covidowego za okres 5 miesięcy podnosząc, że przepisy uprawniają klientkę do otrzymania dodatku covidowego oraz praca nie była świadczona przy jednostkowych przypadkach osób chorych na COVID – 19.
Po dokonaniu dogłębnej analizy dokumentów pracowniczych, radca prawny Tomasz Samotyj wykazał, iż przez okres 5 miesięcy klientka świadczyła usługi medyczne dużej liczbie pacjentów chorych na COVID – 19.
Po zapoznaniu się ze stanowiskiem radcy prawnego Tomasza Samotyj, dyrektor szpitala złożył propozycję ugodowego zakończenia sporu. Mając na uwadze chęć szybkiego zakończenia postepowania sądowego, strony ustaliły wysokość dodatku do wynagrodzenia, które ma być wypłacone i podpisały ugodę.
Dzięki zawarciu ugody, klientka otrzyma należny jej dodatek do wynagrodzenia bez zbędnej zwłoki.